Buradasınız

 

1972 İzmir doğumluyum .hiçbir yere ait değilim dediğim noktadan herşeyin bana ait olduğu noktaya getiren  bir yolculuk benimkisi

Maya Şamanı Ayşe Nilgün Arıt ile tanışmam Temel Şaman Eğitimi ve Şamanizm pratikleri hayata bakış açımı ve yaşama biçimimi tamamen değiştirdi.

Doğayla ve birbirimizle aramızda olan bağları unuttukça; yalnızlaştığımızı, hastalandığımızı, gerçek yaşam  tatminin ise ; tüketim yerine,  birbirimiz için burada olduğumuzun farkına varıp, bize  verilen yaşam hediyemizi paylaştığımızda  ortaya çıktığını anladım.

İnsanların, yargılamadan, kendilerini sınırlarının içine hapsetmeden, endişe ve kaygıdan uzak, tüm potansiyellerini bütünün hayrına paylaştığını hayal ettim. Sanırım dünyamız, birbirine zarar vermek yerine destekleyen ve tüm hayatı onurlandıran daha yaşanılası bir yer olurdu.

 

Mezun Olduğum Okullar ve Kariyer:

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü’nden 1993 yılında mezun olduktan sonra uzun yıllar özel sektördeki firmalarda; Pazarlama, Ürün, Marka Yöneticisi ve danışmanı olarak çalıştım Reklam ajanslarında, müşteri ilişkileri ve ajans yönetiminde görev aldım.2009 yılında Ege Üniversitesi Reklamcılık Bölümünde Yüksek Lisans yaptım. 

2011’de Yaşam Koçluğu eğitimi alarak hayatımda farklı bir sayfa açtım .Sonrasında da koçluğu destekleyecek koçluk araçları ile ilgili çeşitli eğitimlere katıldım. 

İkinci üniversite şansımı kullanarak,Anadolu Üniversitesi’ndeki  Sosyoloji Fakültesi eğitimimi 2021 itibariyle tamamladım. Toplumsal bakış açısı ve davranış biçimlerimiz konusunda bana yeni bir perspektif kazandırdı.

2018 yılında hayatta karşılaştığımız yaşam derslerini anlatan  bir standup gösteriyi tiyatro sanatçısı Burcu Aksakal ile sahneye koyduk.

Radyo Karavan’da hayata dair kavramları konu aldığımız “Seçmece Bunlar” programı iki buçuk yıl boyunca yayın hayatına devam etti.

Şu anda hayatımıza yaptıkları işlerle dokunanların yolculuğunu anlattığım” Pamak İzi” adlı bir podcast hazırlmaktayım.

Kasiad (Karşıyaka Sanayici ve İş Adamları Derneği),Türk Kadınlar Birliği, İzmir Ticaret Odası’ nda Pazarlama, İletişim, Motivasyon ve Aramızdaki Bağlar üzerine eğitimler düzenleyerek motivasyon konuşmacısı olarak da toplantılara katılmaya devam

etmekteyim.